język polskijęzyk angielskijęzyk niemieckijęzyk hiszpańskijęzyk włoskijęzyk francuskijęzyk rosyjskijęzyk ukraiński

Mieszkanie do remontu- warto kupić?

Dlaczego warto kupić mieszkanie do remontu?


 


Często na początku naszej przygody w nieruchomościach zadajemy sobie pytanie jakie mieszkanie kupić? Czy lepszym wyborem będzie mieszkanie do remontu? Czy może warto kupić mieszkanie w stanie deweloperskim, a może gotowe do wejścia- z rynku wtórnego?

Pierwszy zakup nieruchomości budzi wiele obaw i pytań. Zwłaszcza jeśli decydujemy się na mieszkanie do remontu.  

 
Mieszkania do remontu mogą być świetną inwestycją dla osób pragnących posiadać nieruchomość, którą mogą dostosować do własnych potrzeb i preferencji. Remont mieszkania pozwala na zmianę układu wnętrza tak, aby dostosować pomieszczenia do trybu życia czy ilości wymaganych przez nas pomieszczeń. Może to nie tylko poprawić funkcjonalność i komfort mieszkania, ale także podnieść jego wartość, czyniąc z niego jeszcze cenniejszy atut w przyszłości.
Jedną z kluczowych zalet zakupu mieszkania do remontu jest możliwość dobrania materiałów wykończeniowych do własnego gustu i preferencji. Remontując od podstaw możesz wybrać rodzaj podłóg, płytek łazienkowych, drzwi wewnętrznych i innych trwałych elementów wykończenia wnętrz korzystając przykładowo z sklepu internetowego MaxFliz
Oznacza to, że możesz mieć mieszkanie idealnie spełniające Twoje oczekiwania pod względem standardu i jakości użytych materiałów.


Zobacz również: Kim jest Home Stager? Dlaczego warto skorzystać z usługi Home Stagingu?


Kolejną dużą zaletą zakupu mieszkania do remontu jest niższa cena zakupu. Mieszkania do remontu są często tańsze niż podobne nieruchomości w tej samej lokalizacji i okolicy. To sprawia, że ​​jest to atrakcyjna opcja dla osób z ograniczonym budżetem, które chcą mieszkać w pożądanej lokalizacji.

Kupując mieszkanie do remontu, można również dokonać zakupu na kredyt, a także zaoszczędzić na kosztach wykonując część prac remontowych we własnym zakresie lub w dogodnym dla naszego budżetu domowego czasie. Dodatkowo zakup mieszkania do remontu może być szansą na zamieszkanie w lokalizacji, w której nie ma możliwości zakupu nowego mieszkania, w nowym budownictwie np. blisko centrum miasta, blisko terenów zielonych, placów zabaw, etc.  Przykładem takiej nieruchomości może być mieszkanie do remontu zlokalizowane w Krakowie w dzielnicy Prądnik Czerwony.


Prądnik Czerwony znajduje w niedalekiej odległości od centrum Krakowa. Dzielnica III cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród osób poszukujących mieszkania, jak i deweloperów. Prądnik Czerwony jest jedną z najwyżej ocenianych dzielnic przez mieszkańców Krakowa pod wieloma względami. Dominującą zabudową jest zabudowa wysoka, aczkolwiek w niektórych miejscach znajdziemy niższe cztero piętrowe bloki czy też domy jednorodzinne lub bliźniacze. Prądnik Czerwony jest świetnie skomunikowany z innymi dzielnicami Krakowa. Jak mieszka się w III dzielnicy Krakowa- z reguły spokojnie, choć w niektórych częściach dzielnicy zajmowanych przez korporacje dość dynamicznie.
 W dzielnicy Prądnik Czerwony można znaleźć wiele atrakcji. Począwszy od nowoczesnych biurowców, restauracji, pubów, kina, kończąc na terenach zieleni. To wszystko sprawia, że świetnie odnajdują się tu  miłośnicy szybkiego stylu życia, a także zieleni oraz spokoju. 
 
mieszkania do remontuCeny mieszkań w tych rejonach bywają dość wysokie, ale kupując mieszkanie do remontu, można bardzo dobrze kupić nieruchomość w doskonałej lokalizacji. Ogólnie rzecz biorąc, mieszkania do remontu mogą być świetną okazją inwestycyjną dla osób poszukujących nieruchomości, którą będą mogli dostosować do własnych potrzeb i preferencji.

 

Rozważając zakup mieszkania do remontu, warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Ostatecznie decyzja o zakupie mieszkania do remontu zależy od indywidualnych priorytetów i okoliczności, a jeśli zdecydujesz się na zakup, bądź przygotowany na szybkie działanie, ponieważ dobre oferty mogą nie być dostępne przez długi czas.