język polskijęzyk angielskijęzyk niemieckijęzyk hiszpańskijęzyk włoskijęzyk francuskijęzyk rosyjskijęzyk ukraiński

Feng Shui

Czym jest starożytna sztuka Feng Shui i na czym polega?
Czy każdy może pozwolić sobie na ukształtowanie swoich wnętrz według tej starożytnej chińskiej koncepcji?

Feng Shui-nieuchwytna i niewidzialna życiowa siła, ale przede wszystkim  praktyczna, starochińska filozofia, opierająca się na zaplanowaniu przestrzeni w ładzie i harmonii z naturą i żywiołami.

Wprowadzenie zasad Feng Shui ma na celu poprawę zdrowia mieszkańców, pomyślność i powodzenie w każdej dziedzinie życia. Formując powierzchnie swoich wnętrz musimy w głównej mierze pamiętać o tym, żeby były one dopasowane do Nas samych i abyśmy czuli się w nich dobrze i komfortowo. Tak naprawdę każdy w swoim domu czy mieszkaniu może zastosować tę ponadczasową praktykę dla polepszenia jakości swojego dotychczasowego życia i poprawy samopoczucia. Rzecz jasna najlepiej byłoby gdyby już przy projekcie i rozmieszeniu ścian w danej nieruchomości mieć wpływ na proces tworzenia i dopasowania obiektu do zasad Feng Shui, ale jeśli dowiedzieliśmy się o tej sztuce stosunkowo niedawno lub dopiero teraz chcemy ją zastosować w praktyce, a nie zamierzamy zmieniać diametralnie naszego lokum, to nic straconego!  

Poniżej podajemy kilka trików, dzięki którym z łatwością wprowadzimy niewielkie zmiany, jakie z pewnością wpłyną pozytywnie na nasze samopoczucie: 

  1. Porządek - nie zapominajmy, że jest to kluczowy aspekt do tego, by czuć się dobrze w swoich 4. ścianach! Nie trzeba być mistrzem Feng Shui, żeby wiedzieć, że bałagan i kurz nie wpływają korzystnie na nasz stan zdrowia i ducha. 

  1. Stare i zepsute przedmioty - pozbądźmy się ich jak najszybciej lub niezwłocznie naprawmy. Nic tak nie zaburza swobodnego przepływu energii jak zniszczone, wiekowe i niepotrzebne graty.  

  1. Żywe rośliny - kupujmy tylko te kwiaty, które tchną życie w naszym domu, pozbądźmy się sztucznych dekoracji i ozdób.  

  1. Przechowywanie - wszystkie rzeczy, które przechowujemy w naszym domu niech będą pochowane, posegregowane w szafach i komodach, tak żeby nic, co nie jest ozdobą nie znajdowało się na zewnątrz.  

  1. Słońce - w mieszkaniu powinno być jasno i słonecznie, a naturalne światło koniecznie musi wpadać przez czyste i duże okna.  

  1. Funkcjonalność - cały dom prócz tego, że będzie idealnie wyglądać pod względem estetycznym, to konieczne jest, żeby każde pomieszczenie spełniało swoją funkcję. 

  1. Lustra - prócz tego, że powiększają mniejsze wnętrza, odbijają negatywną energię, ale trzeba pamiętać, żeby nie stawiać ich naprzeciwko drzwi i w sypialni!  

  1. Ozdoby - jak najbardziej niech zagoszczą w naszych domach, ale z umiarem i bez ostro zakończonych kształtów.  

  1. Kolory - w pomieszczeniu, gdzie potrzebna jest energia postawmy na czerwień i żółć, natomiast tam gdzie musi panować spokój zdecydujmy się na zieleń i biel. 

  1.  Meble - zawsze muszą być zamknięte, wszystkie drzwiczki i szuflady nie mogą zostawać otwarte, a całość wyposażenia powinna ze sobą współgrać i pełnić swoją funkcję, ale też pasować to reszty.  

Mamy nadzieje, że TOP10 Feng Shui last minute zainspiruje Was do małych wielkich zmian, które od razu wpłyną korzystnie na Wasze samopoczucie, a w przyszłości zaowocują w sukcesy w każdej możliwej dziedzinie życia.