Dlaczego warto zostać agentem nieruchomości

Czyli co sprawia, że bycie agentem nieruchomości, to atrakcyjny zawód?

 

Charakter zawodu agenta nieruchomości 

W obecnej sytuacji jaka panuje  na rynku pracy zapewne niejeden z nas zastanawiał się, czy  może zostać agentem nieruchomości. Bo przecież praca pośrednika, jest lekka, łatwa i przyjemna, w sumie nie wymaga żadnych konkretnych kwalifikacji. Ale jak to jest naprawdę?  

Faktycznie, w Polsce od 2014 roku została zniesiona obowiązkowa licencja pośrednika w obrocie nieruchomościami, więc ten zawód teoretycznie może wykonywać każdy, ponieważ nie jest też wymagane ukończenie konkretnego kierunku studiów, ani wykształcenie wyższe.

Co zatem powinien posiadać idealny kandydat na agenta nieruchomości? 

Może w pierwszej kolejności odpowiedzmy sobie na pytanie CO tak naprawdę osoba zatrudniona na tym stanowisku robi? Przede wszystkim pracuje z klientem! Praca w charakterze agenta nieruchomości, to nic innego jak codzienne spotykanie się z ludźmi i zaspokajanie ich potrzeb. Więc!
Osoba, która wybiera taki zawód, zdecydowanie powinna posiadać wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne. Czyli po prostu: łatwo nawiązywać kontakty, być otwarta na ludzi i charyzmatyczna, mieć pozytywne nastawienie do życia i umiejętności sprzedażowe w tym negocjacyjne, bo praca agenta, jakby trywialnie tego nie ująć, jest swojego rodzaju handlem. 

 

Czy faktycznie się opłaca?  

No właśnie, to jest świetne pytanie! Wymieńmy sobie profity jakie wynikają z podjęcia pracy na stanowisku agenta nieruchomości.
Jeśli okazało się, że nasza osobowość pasuje do charakterystyki tego zawodu i zabieramy się za rozsyłanie CV do agencji, to oprócz wymagań, musimy wiedzieć jakie będziemy czerpać korzyści z takiej pracy. 

Przede wszystkim trzeba sobie uświadomić, że stając się specjalistą od domów i mieszkań nie  będziemy siedzieć w biurze od 8. do 16. i liczyć godziny do skończenia “zmiany`, po raz tysięczny odświeżając Facebooka w tle. Praca w biurze pośrednictwa pozwala tak naprawdę na nienormowany czas pracy, bo w sumie ile zrobisz, tyle zarobisz.
Także rano nie trzeba biec jak na złamanie karku, byle zdążyć na tą przysłowiową ósmą, stojąc w korach i pijąc na szybko gorącą kawę.
Można swoje obowiązki wykonywać z domu, wystarczy jedynie laptop i telefon, który w większości firm dostajemy jako narzędzie niezbędne do pracy.
Czy chcemy zacząć pozyskiwać oferty od 8. czy od 10. To już zależy od nas samych.  

Zapewne większość czytająca teraz ten tekst zastanawia się jaka jest motywacja agentów nieruchomości do pracy? A taka, że wynagrodzenie pośrednika polega głównie na prowizji.
Do rzeczy. Jeśli udaje nam się sprzedać mieszkanie za 500 tys. zł, a prowizja dla biura  nieruchomości wyniosła 3%, jesteśmy umówieni z naszym pracodawcą, że bierzemy, powiedzmy po 50%, to nasz zarobek ze sprzedaży jednej nieruchomości wyniesie 7500zł. Ile będziemy mieć transakcji w ciągu miesiąca zależy tak naprawdę od nas samych, bo w tej sytuacji jesteśmy kowalami własnego losu. I co opłaca się?  

Pośrednik nieruchomości = same profity  

Czy ta praca ma jakieś minusy? Pewnie coś się znajdzie, ale kluczem do sukcesu w tej branży (i nie tylko) jest po prostu szczera pasja i zainteresowanie danym tematem.
Trzeba to najzwyczajniej w świecie lubić, a wtedy nie przepracujesz ani jednego dnia-ktoś tak kiedyś powiedział.
Ale w rzeczywistości różnie z tym bywa, ostateczną odpowiedź, czy warto pracować jako agent nieruchomości zostawiamy Wam, a jeśli macie wątpliwości czy ta praca jest dla Was, polecam obejrzeć, nietypowy, ale uchylający rąbka tajemnicy pracy pośrednika, amerykański serial “The Selling Sunset` -Pół żartem, pół serio! 
Ale dopóki się nie przekonamy w praktyce czym jest praca w biurze nieruchomości, to nie dowiemy się czy pośredniczenie przy nieruchomościach jest dla Nas. 

Chociaż po przeczytaniu tekstu liczmy, że spłynie do nas lawina pasjonatów nieruchomości, którzy chcą rozpocząć swoją karierę od zaraz!