ZNAJDŹ OFERTĘ

EstateDealer.pl / Domy Sprzedaż / Konstancin-jeziorna / Dom na sprzedaż Konstancin-jeziorna 821m2
Konstancin-Jeziorna, DOM SPRZEDAŻ symbol 500/4766/ODS
Przedstawiam Państwu wille wybudowaną w 1909r. przez Edmunda Gwizdalskiego dla legendarnej primadonny Operetki Warszawskiej Wiktorii Kaweckiej.
W tej zabytkowej nieruchomości odbywały się koncerty, spotkania artystów, a po zakupie przez Józefa Ostrowskiego, w czasach międzywojennych, prawdopodobnie odwiedzał ją marszałek Józef Piłsudski. Po drugiej wojnie we wyniku zawłaszczenia nieruchomości i zaniedbania miasta popadła ona w ruinę. Po 2000r. nieruchomość została odzyskana przez właściciela i sprzedana. Przez wiele lat trwało odtwarzanie zabytkowej architektury nieruchomości. Dziś jako obiekt pod nadzorem konserwatorskim można go ponownie nabyć.
Obiekt został odrestaurowany na cele mieszkaniowe w wysokim standardzie. Podwyższono piwnice, w ramach skomplikowanych prac inżynierskich związanych z umocnieniem tarasów, stworzono salę kinową dostosowaną do wysokiej klasy sprzętu Bose. Odtworzone przestrzenie piwniczne można dowolnie zaaranżować, jest dwupoziomowa piwniczka na wina. Na wszystkie kondygnacje dojeżdża winda, która nie jest widoczna. Na parterze znajduje się reprezentacyjny salon z wyjściem na ogród, jadalnia z oszklonym tarasem, kuchnia z możliwością dostaw i zejścia do pomieszczeń gospodarczych w piwnicy. Na pierwszym piętrze znajduje się sypialnia z balkonem od strony ogrodu, dwie łazienki, gabinet z tarasem i biblioteką oraz drugi gabinet. Na najwyższym poziomie w formie klimatycznego poddasza są trzy otwarte pomieszczenia, dwie łazienki, wiele zamkniętych schowków i szaf.
Obecny właściciel w stylu stajni z tamtego okresu dobudował budynek z czterema miejscami garażowymi i domkiem fitness z częścią dla gości. Obok usytuowany jest profesjonalnie oświetlony kort tenisowy.
Wszystkie detale wilii zostały odtworzone dzięki ogromnej pasji właścicieli z myślą o zamieszkaniu. Po znalezieniu najmniejszych fragmentów zabytkowej architektury tworzono całe wnętrza. Dla celów bezpieczeństwa zostały wymienione stropy z zachowaniem oryginalnych plafonów. Jeden z zachowanych malunków został wykonany przez Adama Stykę, który przebywał na zaproszenie primadonny i właśnie jej wizerunek jest tam umieszczony.
Willa da wiele radości osobie wrażliwej i chcącej przebywać w zabytkowym domu.

Prezentacja możliwa po ustaleniu telefonicznym terminu i przesłaniu wypełnionego formularza kontaktowego.
Zapraszam do kontaktu
tel. 530-784-533

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Treść ma charakter informacyjny i zalecamy ich osobistą weryfikację. Kontaktując się z biurem Klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych / Dz.U.Nr. 133 poz. 883/. Klientowi przysługuje prawo do wglądu do swoich danych osobowych i ich aktualizacji.

Symbol
500/4766/ODS
Rodzaj nieruchomości
DOM
Rodzaj transakcji
SPRZEDAŻ
Status
AKTUALNA
Rodzaj rynku
WTÓRNY
Cena cena w innych walutach
17 000 000, 00 PLN
Cena za m2
20 706, 46 PLN
Kraj
POLSKA
Województwo
MAZOWIECKIE
Miejscowość
Konstancin-Jeziorna
Powierzchnia całkowita
821, 00 m2
Powierzchnia działki
6 661, 00 m2
Powierzchnia użytkowa
821, 00 m2
Rodzaj domu
DWOREK
Rok budowy
1909
Rodzaj nawierzchni
ASFALTOWA / KOSTKA

doradca odpowiedzialny za ofertę